Error has occured while trying to process http://ahirkapidahidrellez.blogspot.com/feeds/posts/default
Please contact web-master

 


Ulaşım

Geçen yıl olduğu gibi, Ahırkapı’daki Armada Otel ve civarında kutlanmakta olan “Ahırkapı Hıdrellez Şenlikleri”, bu yıl da, 5 Mayıs 2010, Çarşamba akşamı yine sahilde bulunan “Ahırkapı Parkı’nda” kutlanacaktır.

Geçen yıllardaki tecrübelerimiz ışığında katılımcıların etkinlik alanına daha rahat bir şekilde ulaşabilmeleri için toplu taşıma olanaklarını tercih etmelerini önemle tavsiye ediyoruz:

Toplu Taşıma ile Etkinlik Alanına Ulaşım
(Ulaşım planı #3)

1) Kabataş - Zeytinburnu tramvayı ile “Sultanahmet” durağında inilir ve Çatladıkapı’dan sahile çıkılır (bkz ulaşım planı#3).

2) Sirkeci’den banliyö treni ile “Kumkapı” durağında inilir ve sahil yolundan yürüyerek ulaşılır.

3) Sirkeci-Yeşilköy hattında çalışan 81 no’lu otobüsle “Çatladıkapı” durağında inilir.

"Hıdrellez 2010"a özel araçları ile gelmekte ısrar edenler ya da öyle gelmek zorunda kalanlar ise aşağıdaki otopark noktalarından yararlanabilirler:

Özel Araçlarla Gelecekler İçin
Etkinlik Alanına Yakın Park Noktaları

Özel araçla geleceklere tavsiyemiz, aşağıda listelenen ve "KROKİ #1" de görülebilen, geniş kapasiteli otoparkları kullanmalarıdır.

1. Fatih Belediye Kat Otoparkı
2. Sarayburnu Otoparkı
3. Cankurtaran Turist Otobüsleri Parkı
4. Çatladıkapı Turist Otobüsleri Parkı
5. Yenikapı İdo Otoparkı

Otoparklardan sorunsuz yararlanılabilmesi için özel araçlarıyla geleceklerin şu hususlara dikkat etmeleri gerekiyor:


Bakırköy - Yeşilköy yönünden gelenler
Sırasıyla - Yenikapı IDO iskelesindeki otoparka, Kumkapı’daki otoparka, Çatladıkapı’da etkinlik alanının hemen yanındaki otoparka veya Cankurtaran’daki turist otobüsleri parkına - araçlarını bırakabilirler ve yürüyerek etkinlik alanına ulaşabilirler.

Şişli – Beşiktaş yönünden gelenler,
Eminönü'nde Yeni Ticaret Odası'nın yanındaki Belediye Oto Parkına (kapasite 500 araç) araçlarını bırakıp Eminönü-Zeytinburnu tramvayına binerek Sultanahmet durağında inebilirler, ardından da yürüyerek Çatladıkapı’dan sahil yoluna inerek etkinlik alanına ulaşabilirler (ulaşım planı#3). Ya da Sirkeci Tren İstasyonu’ndan Kumkapı’ya kadar (2 durak) tren ile seyahat edebilirler ve sahil yolunu takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki etkinlik alanına ulaşabilirler.

Kadıköy – Üsküdar yönünden gelenler,
Üsküdar – Eminönü vapuru veya motoru ile karşıya geçenler ile Kadıköy – Eminönü vapuru ile karşıya geçenler Eminönü-Zeytinburnu tramvayına binerek Sultanahmet durağında inebilirler. Ardından da Çatladıkapı’dan sahil yoluna inerek etkinlik alanına yürüyebilirler. Ya da Sirkeci tren istasyonundan Kumkapı’ya kadar (2 durak) tren ile seyahat ederler. Daha sonra sahil yolunu takip ederek 5 dakikalık yürüme mesafesindeki etkinlik alanına ulaşabilirler.

Şenliklerden Dönüş için Ulaşım Kolaylığı:
Denizden Taşıma!
"Ahırkapı Parkı"ndan saat 22.00’den itibaren hareket edecek motorlarla KABATAŞ ve BEŞİKTAŞ'a seferler düzenlenecektir... Anadolu yakasına geçmek isteyen konuklar, daha sonra bu iskelelerdeki diğer motorlarla normal ücretlerini ödeyerek karşıya geçebileceklerdir...
Duyururuz!

İyi ve güvenli eğlenceler!